İmalat

Örme

Örme kumaş sektörünün öncü firmalarından AKO TEKSTİL, yüksek teknolojili yuvarlak örme makinaları ile üretimini artan kapasite ve kalite anlayışıyla sürdürmektedir.

Üretime geçmeden önce gerekli kontrol ve testlerden geçirilen iplikler, müşteri isteği doğrultusunda istenilen pus ve fine'a göre makine seçimi yapılarak ham kumaş olarak üretilmektedir. Gramaj ve kalite kontrolleri yapılan ham kumaşlar boya bölümüne sevk edilir.

İşletmemizde Örme Kadife, Havlu, Polar, Süprem, Ribana, İnterlok gibi örme kumaşlar müşterilerimizin talebine göre farklı örgü tiplerinde, tüp ve açık en olarak üretilebilmektedir.

Boya

Örme bölümünden gelen ham kumaşların gerekli önişlemleri yapılarak boya işlemine başlanmaktadır. Boya prosesi maksimum müşteri memnuniyeti ilkesine göre belirlenerek, operatörler tarafından boya programatörleri vasıtası ile uygulanmaktadır. Boya işlemi biten kumaşlara gerekli apre işlemi uygulanarak sevke hazır hale getirilirler.

200 kg.'dan 1000 kg.'a kadar makinalarımızla, günlük 8 ton kadife kumaş üretimi yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda; yüksek verimlilik ve kalitede standart ve seri üretim yapılabilmesi ve ürün kalite varyasyonlarını mikro düzeye indirebilmek için , titiz ve dikkatli bir çalışma sergilenmektedir.